Google kereső találati lista

Google kereső találati lista

A google találati lista oldal bemutatása

A google az egyik leggyakrabban alkalmazott kereső motor a keresésekre, így általában a kereső optimalizálással foglalkozók kereső optimalizálás helyett a google optimalizálás kifejezést is szokták használni. Ennek ellenére nagy a verseny a keresők között, ezért is fejlesztik, folyamatosan igyekeznek a legjobb találatokat megjeleníteniük egy-egy keresés során a kereső találati oldalon.

A keresés egy ingyenes szolgáltatás, amelyért nem kell fizetnünk, de mint ilyen és mint óriási infrastruktúrával rendelkező szolgálatónak, fenn kell tartania a szervereit. Ezeket ők is reklámokból, a google a saját megoldását az Adwords-öt használja.

GoogleSearchResultsAhogy a fenti képet megnézzük, és láthatjuk a kereső találati listán is , 2 hasábból és 3 részből áll a találati oldal.

A bal oldali szélesebb hasáb két részre tagolódik, a felső 3 “találat” egy világos “sárgás” boxban 3 releváns AdWords “Sponsored Links”, azaz fizetett hirdetést láthatunk, majd az alsó részen általában 10 találat az úgynevezett “Organic search” , vagy “Organic results” a normál találati ok felsorolása. A jobb oldali keskenyebb részen újabb AdWords találatokat láthatunk.

AdWords hirdetések

Mint említettük a fizetett hirdetések blokkok a google fenntartására szolgáló hirdetések, az ott hirdetők a hirdetéseik megjelenése és a kattintások után fizetnek a google-nek. A találatok releváns találatnak tekinthetjük, hisz a hirdetők megadják, hogy milyen keresőszavakra, mikor, naponta hányszor, vagy mennyi összeg határig jelenjen meg a hirdetés. Az itt megjelenő hirdetések nem számítanak kereső optimalizálási eredménynek , az itt látható hirdetések díjazás ellenében jelennek meg! Olyan szempontból nem biztos, hogy relevánsak a keresésünkre, hogy elképzelhető, hogy csak egy adott gyakori kulcsszóval próbálják az ügyfeleket az oldalukra csábítani, hogy aztán ott eladhassanak nekik egy kicsit más szolgáltatást.

Normál találati lista (Organic results)

A normál találati listában találhatjuk azokat a találatokat, amiket a google a tartalmuk után a legrelevánsabb találatnak nyilvánítanak. Ebbe a találati listába a google alapszabályának megfelelően pénzért, tehát azért mert valaki fizet érte, nem lehet bekerülni, előnyt szerezni emiatt.

Az itt található oldalak a valódi értékük, esetleg jó keresőoptimalizálási szakemberek munkája gyümölcseként kerülhetnek. A Google és általában a keresők nagy figyelmet fordítanak ezekre a találatok, hogy jó keresési eredményeket adjanak a számunkra, ezzel saját megbízhatóságukat és értéküket növelve.

Erről az optimalizálásról, a kereső motor frissítéséről szólnak, az időről-időre kiadott kereső motor frissítése, mint a legutóbbi ilyen frissítés amely a PANDA fantázianevet kapta.

Keresési találati lista élére jutás

A keresőoptimalizálással foglalkozó  cégek legfontosabb feladata a találati lista első oldalára juttatása a weboldalnak.

A keresési találati lista első oldala

A találati lista első oldala az, ahová jutunk a keresésünket megadva. Az első 10 találat a megadott kereső kifejezésre, kulcsszóra. Az első oldalon való szereplés – több tapasztalatra, vagy felmérésre hivatkozva – azzal “jár”? hogy a keresők 90% ezen találatok közül választja ki azt az oldalt, amelyre továbblép. Például ezen találatok közül szerzik meg az ügyfelet a konkurencia elől. Tovább menve a képernyő felbontásokat és képernyő méreteket megfigyelve a legkiemelkedőbb részesedése az első 3 helyezettnek van.

Ezért tehát a nagy verseny az első oldalra jutásért és lehetőleg az első 3 helyre kerülésért.

Egyszerű, vagy nehéz az első helyre juttatása a weboldalnak?

Tapasztalatunk szerint egy bizonyos témában jól megszerkesztett weboldal – amilyen több is köthető cégünk weboldal és webáruház készítési munkájához – minőségi tartalommal, és hosszútávú megbízható működéssel fenntartható helyezést érhet el. Ez természetesen sok, folyamatos optimalizálással, az oldal átalakításával, a keresők elvárásainak a figyelembevételével, valamint a látogató szokások analízisét követő feladatot követel meg tőlünk. A keresőoptimalizálás nem egyszeri feladat. Az olyan SEO cégek, akik rövid időn belül a csúcsra képesek weboldalunk juttatni általában nem támogatott eszközökkel képesek csak oda juttatni a weboldalt, amit aztán a kereső motor tökéletesítését követő frissítés során az oldalak rendre visszasorolódnak a ranglistában.

Történt ez számos weboldallal a mostani Google Panda frissítését követően is.